- Dr hab. Anna Bitner-Wróblewskakierownik projektu
Kustosz dyplomowany w Państwowym Muzeum Archeologicznym, kierownik Działu Archeologii Bałtów PMA. Zajmuje się dziejami ludów bałtyjskich w okresie wpływów rzymskim i wędrówek ludów, a także ich kontaktami ze Skandynawią i ziemiami fińskimi oraz z kulturą wielbarską i przeworską. Zaangażowana w studia nad źródłami archiwalnymi do archeologii Bałtów i rekonstrukcję dziedzictwa archeologicznego dawnych Prus Wschodnich (od 2008 r. w ramach Projektu Ostbalticum). Prowadziła badania wykopaliskowe i powierzchniowe na Mazurach i Suwalszczyźnie. Wraz z prof. J. Okuliczem Kozarynem zainicjowała tzw. Projekt Szurpiły, mający na celu opracowanie wyników dawnych i nowych badań jednego z najważniejszych centrów osadniczych Jaćwieży.
- Dr Marcin Engelgłówny wykonawca
Kustosz w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. W latach 2006-2007 kierownik badań archeologicznych na terenie zespołu osadniczego w Szurpiłach. Od 1998 r. prowadzi prace badawcze nad jaćwieskimi ośrodkami grodowymi na Mazurach Wschodnich. W 2013 r. obronił pracę doktorską pt. Systemy wczesnośredniowiecznego osadnictwa jaćwieskiego w świetle badań ośrodków w Szurpiłach i Konikowie. W projekcie odpowiedzialny za badania osadnicze i merytoryczne opracowanie materiałów wczesnośredniowiecznych. Zainteresowania: Wczesnośredniowieczna Jaćwież – systemy osadnicze i obronne. Archeologia i źródła pisane dotyczące basenu Bałtyku w okresie wikińskim.
- Cezary SobczakGłówny wykonawca
Adiunkt w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. W latach 2008-2012 kierownik badań archeologicznych na terenie zespołu osadniczego w Szurpiłach. Inicjator i główny wykonawca projektów lotniczego skanowania LIDAR obszaru historycznej Jaćwieży. W projekcie odpowiedzialny za użycie metod nieinwazyjnego rozpoznania stanowisk i ich weryfikację metodami archeologicznymi. Zainteresowania: Analiza krajobrazu archeologicznego ze szczególnym uwzględnieniem pradziejowych i wczesnośredniowiecznych systemów obronnych plemion bałtyjskich.
- Dr Wojciech Borkowskiorganizator
Zoastępca dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Odpowiedzialny za realizację Projektu ze strony dyrekcji PMA.
- Grażyna IwanowskaKonsultant
Starszy kustosz w Dziale Archeologii Bałtów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. W ramach Projektu odpowiedzialna za realizacje wystawy. Zajmuje się problematyką wczesnośredniowiecznej Jaćwieży. Prowadziła badania wykopaliskowe na grodzisku w Jeglińcu, gm. Szypliszki. Autorka i współautorka kilku wystaw o tematyce bałtyjskiej, m.in. „Jaćwież i Litwa w starożytności w czesnym średniowieczu”, „Prusowie. Dzieje i kultura ludu bałtyjskiego”
- Piotr Iwanickikonsultant
Pracuje w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, na stanowisku kustosza. Zajmuje się okresem wpływów rzymskich w Polsce północno-wschodniej (Mazury i Suwalszczyzna). Od kilku lat prowadzi prace wykopaliskowe na cmentarzyskach kultury bogaczewskiej oraz osadach kultury sudowskiej i kultury kurhanów zachodniobałtyjskich. W projekcie odpowiedzialny za konsultacje merytoryczne dotyczące materiałów datowanych na okres wpływów rzymskich.